Standart

Amerikan Ahşap Kapı

Amerikan Ahşap KapıSon yıllarda amerikan ahşap kapı son derece popüler. Yeni evlerde ve eski evlerde kapılar değiştirilirken en çok tercih edilen kapıların başında geliyor. Genel olarak uygun fiyatlı kapı arayışı içinde olanlar amerikan kapıyı tercih ediyorlar. Fiyatları diğer kapı fiyatları ile kıyaslandığında gerçekten ciddi bir fark söz konusu.

Amerikan ahşap kapılar genelde belli standart modellerde üretiliyor. Birkaç tane yatay parçadan oluşanlar ya da yataylı dikeyli parçalardan oluşanlar bunların en popülerlerinden. Cam uygulaması da yapılabiliyor. Amerikan kapılar genelde pürüzlü kapılar oluyorlar. Budaklı bir görünüm isteyenler için ideal seçim olabilir. Kendinden çizgili modeller amerikan kapılarda en çok karşılaşılan modeller arasında.

ahsap-kapı

Amerikan ahşap kapıların renkleri konusunda bir sınırlama yok. Herhangi bir madde gibi boyaması yapılabiliyor. Atölyelerde püskürtme yöntemi ile dilediğiniz renkte amerikan kapılar üretilebilir. Ancak kirlenmesi söz konusu olduğunda kapıları bir atölyeye götürüp boyatmanız gerekebilir. Normal ahşap kapılar gibi müşterinin kendi evinde boyayabileceği kapılar değil.

Amerikan ahşap kapı modelleri fiyat konusunda oldukça uygun. Marketlerde ve mağazalarda hazır olarak satılan amerikan kapılara dahi rastlayabilirsiniz. Ortalama fiyatları 90 TL civarından başlayıp yükseğe çıkıyor. Hazır halde satılan kapıları bilinçsizce satın almamanızda fayda var. Kapı ölçüleri konusunda bazı standartlar olsa da her evin her kapısı aynı ölçüde olmuyor. Bu yüzden eve gelen ürün uyum göstermeyip sizi mutsuz edebilir.

Kapı değiştirmek için önce üretici firmayı seçmelisiniz. Firma evinize teknik elemanlarını gönderip ölçü alacaktır. Kapı ölçüleri her ev için farklılık gösterebiliyor. Evinize uygun kapılar üretildiğinde amerikan ahşap kapılarınız anlaştığınız firma tarafından monte edilecektir. Amerikan kapılar oldukça hafif kapılardır. Darbelere dayanıklılığı çok yüksek olmadığından onu kullanırken yüksek dikkat göstermeniz gerekebilir.

Leave a Reply

TOPlist Sitetag