Standart

Ahşap Kapı Modelleri

Ahşap KapıAhşap kapıları model yönü ile en zengin kapılar olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Kapı değiştirmeye karar vermişseniz kapı imalatı yapan yerlere gittiğinizde size gösterilecek çeşitler arasında küçük bir kıyaslama yapın. Amerikan kapı ve benzeri kapılar için standart modeller mevcuttur. Onlar arasından seçim yapmanız istenir ve üretime bu şekilde geçilir. Ahşap kapı modelleri ise size böyle kısıtlamalar sunmaz.

Ahşap kapılarda en çok tercih edilenler oymalı ve antika modeller oluyor. Eskitme havası verilen bu modeller bir mekanın, bir odanın havasına bir anda ayrıcalık katıyor ve sıradanlıktan çıkıyor. Ahşap kapı modelleri arasında en çok tercih edilen bu eskitme havası diğer kapılarda bulamayacağınız bir opsiyon.

Ahşap kapı modellerinde renk olarak daha çok doğala yakın renkler tercih ediliyor. Yani gerçek ahşap, ağaç renkleri çok tercih ediliyor. Hatta bazen hiç boya uygulaması dahi yapılmıyor. Sadece vernik ve koruyucu kullanılarak kapıya son hali veriliyor. Ceviz renkli vernik de sıkça kullanılan bir alternatif. Koyu kahverengi bir görünüme ulaşan kapı geniş mekanlar için tercih edilebilir bir seçenek.

ahsap kapı

Dileyenler için beyaz ve krem renkli ahşap kapı modelleri de mevcut. Beyaz renkli mobilyalar son yıllarda fazla popüler olduğundan bu tarz mobilyalara sahip olanlar evleri için daha çok beyazı tercih ediyorlar. Kahverengi bir kapı beyaz mobilyalar ile kaplı bir odaya uyum sağlamayacaktır.

Ahşap kapı modelleri şekil olarak tamamen sizin estetik yargılarınıza kalmış. Hayalinizdeki kapıyı çizip yapılmasını isteyebilirsiniz. Dilerseniz bazı oda kapılarında cam bölmesi kullanabilirsiniz. Özellikle salonlar ve oturma odaları için camlı kapılar çok sık tercih ediliyor. Cam olarak da özel çizim bir cam kullanırsanız çok şık bir görünüme ulaşmış olursunuz.

Leave a Reply

TOPlist Sitetag